Uspešen vikend mlajših selekcij

Pretekli vikend so v svojih starostnih skupinah tekme odigrale tudi mlajše selekcije naše rokometne šole. V nadaljevanju lahko preberete razultate in krajša poročila s teh tekem.

Mladinci M20: 1.SRL, 5.krog:

Mladinska ekipa je v petem krogu prve državne lige doživela nov nesrečen poraz. Na gostovanju v Novem Mestu se je v nedeljo srečala z mladinsko ekipo MRK Krka. Dolenjska ekipa je trenutno druga na lestvici državnega prvenstva, vendar je naša ekipa pogumno krenila v tekmo. V prvem polčasu smo v 23. minuti prvič povedli za tri zadetke. In do konca polčasa to prednost tudi ohranili (10:13). Drugi del igre smo odlično odprli in povedli že za štiri zadetke. Nato pa prednost ohranjali vse do 58. minute, ko so domačini prvič povedli po 11. minuti igre. Sledilo je nekaj zgrešenih strelov naših fantov in končni rezutat je bil 26:25. S to tekmo je naša mladinska ekipa doživela nov poraz, v tekmi v kateri so bili več kot 45 minut v rezultatski prednosti. Prihodnja tekma mladinske ekipe je na sporedu v ponedeljek, ko v Koper prihajajo mladinci RK Trimo Trebnje.

Nedelja, 13.10.24, ob 17.00 uri, dvorana Marof

MRK Krka – RD Koper 26:25

Statisika tekme je na povezavi mladinci Krka – Koper.

Kadeti A M17: kvalifikacije za 1.SRL – skupina F, 5.krog:

Novo odlično tekmo je v soboto odigrala kadetska A ekipa. V domači dvorani je prepričljivo ugnala goste iz Logatca. Prednost so si fatnje priigrali že v prvem delu tekme in prvi polčas zaključili z rezultatom 19:13. V drugem delu igre so naši kadeti prednost le še povečevali in ga dobili z rezultatom 39:22. Kadetska A ekipa v letošnji sezoni še ne pozna poraza in prepričljivo stopa proti prvi državni ligi, v kateri bo nastopalo 12 najboljših ekip. Zadnji krog kvalifikacij je na sporedu v soboto, ko se bodo ob 15.15 v velenjski Rdeči dvorani srečali z vrstniki iz RK Gorenje Velenje. Tekma bo odločala o zmagovalcu te kvalifikacijske skupine. Toček iz medsebojnih tekem bosta obe ekipi nesli naprej v prvo kadetsko ligo.

Sobota, 12.10.24, ob 14.00 uri, Arena Bonifika

RD Koper – RK Kronos Logatec 39:22

Statisika tekme je na povezavi kadeti A Koper – Logatec.

Kadeti B M17: kvalifikacije za 2.SRL – Zahod, 6.krog:

Kadetska B ekipa je danes že odigrala tekmo naslednjega kroga kvalifikacijske skupine. V lokalnem derbiju v Izoli so bili prepričljivo boljši od ekipe RD Butan plin Izola. Tudi fantje B kadetske ekipe še ne poznajo poraza v dosedanjem delu prvenstva. Danes so v tekmo krenili nav so moč in hitro povedli za več zadetkov prednosti. Občutnejšo prednost so si priigrali v 12. minuti pri rezultatu 2:7. Z dobro prestavo v obeh smereh igre so prvi polčas zaključili z izidom 7:18. S podobno igro so nadaljevali tudi v drugem delu igre in tekmo pripeljali do konca z rezultatom 22:39. Naslednja tekma je na sporedu 26.20., ko v Koper prihaja kadetske ekpa iz Železnikov.

Torek, 15.10.24, ob 17.30 uri, dvorana Kraška

RD Butan plin Izola – RD Koper 22:39

Statisika tekme je na povezavi kadeti B Izola – Koper.

Stareši dečki A M15 – Zahod, 4.krog:

Po dolgem času je bila v soboto na sporedu tekma ekipe M15. V primorskem obračunu so se v Areni Bonifika srečali z ekipo MRK Nova Gorica. V prvem polčasu je gostujoča ekipa prikazala prepričljivo igro in večino polčasa ni dovolila, da bi se naši fantje odlepili za večjo raziko v golih. Šele v zaključku polčasa je našim kadetom to uspelo. Rezultat ob polčasu je bil 15:10. V drugem delu igre so naši fantje vseeno odločneje krenili v igro in prednost povečevali vse do končnega rezultata 31:23. Naslednja tekma je na sporedu šele 9.11., ko v Koper prihaja hrpeljska ekipa RD Jadran.

Sobota, 12.10.24, ob 11.30 uri, Arena Bonifika

RD Koper – MRK Nova Gorica 31:23

Statisika tekme je na povezavi SDA Koper – Nova Gorica.

MDA M12 – Zahod, 2.turnir:

Svoj drugi turnir v sezoni je v nedeljo odigrala ekipa M12. V Areni Bonifika je gostila ekipi MRK Nova Gorica in RK Piran. Na turnirju treh ekip je vsaka izmed njih odigrala dve tekmi. Na vseh tekmah smo lahko spremljali lepo rokometno igro nadobudnih mladih igralcev, ki šele vstopajo v rokometne čevlje. Kot veleva sedaj že dobro poznano pravilo, se na tekmah mladih dečkov rezultat ne beležim saj ima igra in dobro počutje igralcev prednost pred samim rezultatom tekme.

Vsem ekipam naše rokometne šole čestitamo za dosežene rezultate in prikazano igro minuli vikend. Želimo jim, da bi pridobljeno znanje s pridom izkoristili in prikazali na srečanjih, ki so v dolgi sezoni še pred nami.