Napeto do zadnje minute

Danes se je v Areni Bonifika odigral 7.krog NLB lige med RD Koper in gostujočo ekipo RK Gorenje Velenje. Velenjčani so prišli v Koper po uspešni evropski tekmi prosti vodilni ekipi danskega državnega prvenstva, GOGu iz Gudmeja. Naša ekipa pa je v preteklem krogu NLB lige doživela visok poraz v Celju. Začetek tekme je takoj pokazal, da si obe ekipi želita dveh točk. In tak je bil potek srečanja vse do zadnjega sodnikovega žvižga. Tokrat je bila v Areni Bonifika na sporedu tekma kakršne si želimo vedno gledati, saj borbenosti ni manjkalo pri obeh ekipah. Igralci Kopra so do 16. minute vodili za zadetek prednosti. Nato je Amir Bašič v 18. minuti zadel za prednost z reultatom 10:7. Sledilo je 12 minut luknje v igri v napadu in gostje so prvi del igre zaključili s prednostjo dveh zadetkov (10:12). Kljub zaostanku dveh zadetkov, so naši igralci drugi polčas dobro odprli in v 32. minuti z zadetkom Konjeviča rezultat izenačili na 12. Pri naši ekipi sta v nadaljevanju tekme blestela Sandi Muminovič z igro v napadu in Jakob Morato z obrambami na golu. Do 40. minute je nekaj zaporednih obramb zbral tudi gostujoči vratar Matevž Skok in Velenje se je odlepilo na štiri zadetke prednosti. Kljub temu so naši igralci še vedno verjeli v možnost preobrata in si z dobro igro v obrambi omogočili rezultatski priključek. Amir Bašić je z dvema zaporednima zadetkoma še zmanjšal zaostanek na le en zadetek. Končni rezultat tekme je bil 24:25.

Danes je domača ekipa pokazala velik preskok v igri v pozitivno smer. Tokrat je igro skozi celotno srečanje dobro povezoval Roko Purić. Prvič v sezoni smo na delu videli Giacoma Hrovatina, ki bo pomembna okrepitev pri gradnji igre v napadu. Že zgoraj omenjena Muminovič in Morato sta dajali ton igri skozi celotno srečanje. Bašić je garal tako v napadu kot obrambi. V formo se vrača Moljk. V obrambi je garala praktično celotna ekipa. In še bi lahko naštevali. Skratka, lahko smo videli veliko željo po dokazovanju in osvojitvi dveh točk s strani naše ekipe, kar nas z optimizmom navdaja za prihodnje tekme. Pri RD Koper je največ zadetkov tokrat dosegel Sandi Muminovič (7), s petimi mu sledi Amir Bašić. Pri velenjčanih je osemkrat zadel Tilen Sokolič, od tega petkrat iz sedemmetrovke. Naši igralci priložnosti za strel najstrožje kazni sploh niso imeli.

Igralec tekme je tokrat bil vratar RD Koper Jakob Morato.

Statistiko tekme si lahko ogledate na povezavi statistika Koper – Velenje. Posnetek tekme pa je dosegljiv na YT kanalu RZS posnetek Koper – Velenje.

Strelci tekme:

RD KOPER: Morato, Lampe; Kligl 3, Pajer 1, Purić 3, Hrovatin, Bašić 5, Konjevič 2, Bekrič, Moljk 1, Furlan, Kovačevič, Muminovič 7, Zugan 2

RK Gorenje Velenje: Skok, Taletović; Velić, Pipp U. 6, Matanović 3, Jezernik, Maričić, Drobež 2, Poklar 3, Starman, Tatar 1, Sokolič 8 (5), Blagotinšek A. 2, Slatinek Jovičič E. , Yankovskyy O. , Lončarić

Izjave po tekmi:

Boris Lisica, trener RD Koper: Končno smo kontinuirano povezali igro v obrambi in napadu, tranzicijo. Jasno, v določenih trenutkih tekme nam manjka zrelosti v igri, da bi pozitivno zaključili tekmo. Ponovno neka spodbuda, da se lahko tudi proti močnejšim ekipam držimo dobro in razmišljamo tudi o zmagi. V tej smeri bomo tudi nadaljevali z delom.”

Tine Poklar, igralec RK Gorenje Velenje: Vedeli smo, da prihajamo na težko gostovanje v Koper. Še, ko sem jaz igral, so bili v Bonifike vedno derbiji. Dobro, da se nam je izšlo. Zmenjeni smo, da gremo tekmo po tekmo. Čestital bi Kopru za zelo dobro igro.”

Naslednjo tekmo igrajo člani RD Kopra ponovno doma, ko v soboto, 19.10.24, ob 19.00 uri gostijo ekipo RK SVIŠ Cugelj okna Ivančna Gorica. Če lahko sklepamo po današnji igri, si naslednjo soboto obetamo silno zanimivo tekmo. Želimo si, da bi ekipa RD Koper prikazala zavzetost in željo po pozitivnem rezultatu kot smo mu bili priča danes. Zato vsi ljubitelji rokometa vabljeni naslednjo soboto v Areno Bonifika. Več podrobnosti pa v naslednjih dneh.